محل تبلیغات شما

چگونه دستکش يکبار مصرف مرغوب را تشخيص دهيم؟

دستکش هاي يکبار مصرف مرغوب که امروزه توليد و به بازار عرضه مي شوند، از تنوع بسيار بالايي در متريال توليدي، اندازه، بسته بندي، کيفيت و مواردي از اين قبيل، برخوردار خواهند بود. اغلب مصرف کنندگان با در نظر گرفتن مشاغل و موارد استفاده از اين محصولات، اقدام به خريد و بهره برداري از آن ها خواهند نمود. اما راهکارهاي مناسب براي شناخت کيفيت و مرغوبيت دستکش يکبار مصرف چيست؟ علاقمندان براي دريافت پاسخ اين سوال مي توانند به ادامه ي مطلب توجه نمايند.

 

نحوه تشخيص دستکش يکبار مصرف مرغوب

 

توجه به مقاومت محصول

 

عوامل مهم در انتخاب دستکش يکبار مصرف مرغوب

 

يکي ديگر از موارد حائز اهميت در تشخيص مرغوبيت اين محصولات، توجه به مقاومت آن ها در برابر پارگي و همچنين نفوذ ميکروب ها و باکتري ها خواهد بود. در بسياري از موارد با ضد عفوني نمودن اين دستکش ها، مقاومت آن ها کاهش يافته و در برابر نفوذ ميکروب و باکتري عملکرد مناسبي نخواهند داشت. از جمله اين دستکش ها مي توان به دستکش وينيل ،نايلوني و … اشاره نمود. اما برخي از اين دستکش ها قابليت ضد عفوني با مواد ضد عفوني کننده را در بر خواهند داشت. از جمله اين محصولات مي توان به دستکش لاتکس اشاره نمود. مقاومت در برابر پارگي نيز از جمله عواملي مي باشد که بسيار مورد توجه مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. دستکش هايي مانند دستکش لاتکس و دستکش نيتريل داراي مقاومت قابل توجهي در برابر پارگي و سوراخ شدن دارند. لازم به ذکر است که دستکش جراحي نيز با برخورداري از متريال توليدي منحصر بفرد، مقاومت قابل توجهي نسبت به پارگي، سوراخ شدن و همچنين استفاده از مواد ضد عفوني کننده خواهد داشت.

 

سهولت در استفاده

براي خريد دستکش مرغوب، بايد به سهولت استفاده از آن نيز بسيار توجه نمود. محصولات مرغوب و با کيفيت،داراي حالت کشساني فوق العاده مناسبي هستند که امکان استفاده براي کليه اشخاص را فراهم خواهند نمود. در استفاده از برخي محصولات، توليد کننده اقدام به بهره برداري از برخي پودرها نموده است. در بسياري از موارد افراد با استفاده از اين دستکش ها به دليل برخورداري از پودرها، دچار آسيب هاي پوستي شده اند. لذا در استفاده از اين دستکش ها توجه به حساسيت و يا عدم حساسيت دست ها، بسيار قابل توجه خواهد بود.

 

ماندگاري قابل توجه

يکي ديگر از عوامل دستکش مرغوب بودن کالا، مدت زمان استفاده از دستکش يکبار مصرف مي باشد. اغلب زمان استفاده از اين دستکش ها، طبق متريال توليدي آن ها تعيين شده است. براي نمونه ميزان زمان استفاده از دستکش هاي لاتکس 16 ساعت و ميزان زمان استفاده از دستکش هاي وينيل 8 ساعت خواهد بود. البته بنا به فعاليت افراد نيز اين ماندگاري تغيير خواهد نمود. در بسياري از موارد که افراد با مواد شيميايي و آلوده کار مي کنند، بايد در زمان کمتري اقدام به تعويض دستکش هاي خود نمايند.

 

چند بار بايد دستکش هاي يکبار مصرف را عوض کنم؟

کارمندان بايد در حالت ايده آل حداقل دو ساعت دستکش خود را تعويض کنند تا از پنچري هاي احتمالي غيبي جلوگيري کنند. در صورت پاره شدن ، پاره شدن ، آلوده شدن دستکش يا تغيير کار به جاي غذا ، هميشه دستکش را عوض کنيد.

 

برخورداري از استاندارد

سازمان استاندارد با تعيين ميزان استفاده از مواد مناسب براي تهيه ي دستکش يکبار مصرف و همچنين بازرسي و تست اين نوع از دستکش ها، اقدام به تاييد مقاومت و سلامت آن ها خواهد نمود. دريافت اين تاييديه از سازمان استاندارد و همچنين دريافت مجوز از وزارت بهداشت براي توليد کننده و مصرف کننده بسيار حائز اهميت مي باشد.

 

چگونه از دستکش هاي يکبار مصرف مراقبت مي کنيد؟

قبل از استفاده پارگي يا سوراخ شدن را بررسي کنيد. وقتي مواد شيميايي روي آنها ريخت يا پاشيد ، بلافاصله دستکش هاي جديد را جدا کرده و جايگزين آنها کنيد. هرگز دستکش هاي يکبار مصرف را شسته و مجدداً استفاده نکنيد. هميشه قبل از لمس اشيا common متداول مانند دستگيره در ، تلفن يا دکمه هاي آسانسور ، دستکش را برداريد.

 

چه مدت پرستاران از دستکش يکبار مصرف استفاده مي کنند؟

برنامه هاي معاينه پزشکي اکثر دستکش هاي يکبار مصرف توليد شده در سطح جهان را مصرف مي کنند و پرستاران ، بزرگترين کاربر ، معمولاً فقط براي چند دقيقه قبل از دور انداختن و جايگزيني هر بيمار ، يک جفت دستکش مي پوشند. از طرف ديگر ، بسياري از کاربردهاي صنعتي به 2-4 ساعت استفاده مداوم از يک جفت دستکش نياز دارند.

 

بهترين دستکش براي پوست هاي حساس چيست؟

اگر به دستکش هاي Maxiflex علاقه مند هستيد ، مطمئناً دستکش 34-874 Ultimate Nitrile Work اين مارک شما را راضي خواهد کرد. اين يک گزينه عالي است ، حتي براي کساني که پوست حساسي دارند زيرا آلرژي و تحريک پوستي ايجاد نمي کند.

 

 

دوام دستکش نيتريل

دستکش هاي نيتريلي مقاومت زيادي در برابر سوراخ شدن دارند - سه تا پنج برابر بيشتر از لاتکس. بسياري از مشاغل به دوام دستکش نيتريل متکي هستند ، به ويژه هنگامي که قرار گرفتن در معرض عوامل بيماري زاي خون و ساير آلاينده هاي محيطي نگران کننده باشد. . اين دستکش ها براي سرويس هاي غذايي نيز مورد تاييد FDA هستند.

 

آيا بايد دستکش هاي يکبار مصرف را بشوييد؟

دستکش هاي پزشکي يکبار مصرف را مي توان با آب و صابون 10 بار تميز کرد يا تا زماني که دستکش در غير اين صورت آلوده يا بي اثر شود (به يک يا چند دليل ذکر شده در راهنماي استفاده طولاني در بالا). براي اقدامات صحيح بهداشت دست و صابون ، از راهنماي بهداشت دست پيروي کنيد

 

آيا مي توان دستکش لاتکس را ضد عفوني کرد؟

CDC بيان مي دارد که "دستکش بايد پس از هر بار تميز کردن دور انداخته شود." WHO پيش از دستورالعمل هاي آنها براي ضدعفوني کردن دستکش هاي دست دوم ، مي نويسد که "استفاده مجدد از دستکش توصيه نمي شود." برخي از سناريوهايي که در آنها ممکن است از دستکش هاي لاتکس استفاده مجدد کنيد ، ساخت صنايع دستي و تميز کردن سبک منازل است. در صورت استفاده مجدد استفاده نکنيد

 

استاندارد دستکش محافظ:

انتخاب و استفاده در بسياري از محل هاي کار دانشگاه ، قرار گرفتن در معرض مواد شيميايي ، عوامل عفوني ، اجسام تيز ، دماي شديد و ساير خطرات مي تواند احتمال آسيب به دست را ايجاد کند. در هر کجا که عملي باشد ، اين خطرات بايد با استفاده از کنترل هاي مهندسي و / يا اداري برطرف يا کاهش يابند


دانا پلاست

سفره هاي يکبار مصرف بيشتر در کجا کاربرد دارند؟

تأثير دستکش يکبار مصرف بر عدم انتقال ويروس کرونا

نحوه تشخيص دستکش يکبار مصرف مرغوب

دستکش ,استفاده ,، ,مصرف ,مي ,  ,دستکش هاي ,يکبار مصرف ,استفاده از ,از دستکش ,دستکش يکبار ,دوام دستکش نيتريل

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
معرفی کالا فروشگاهی رزرو هتل اجاره ویلا و سوئیت گوگل rzb.rzb.ir خرید آنلاین پوستر دیواری فری فارسی دانلود رایگان جدیدترین سریال های ترکی وبلاگ تخصصی سینما اشپزی آموزش و منبع وردپرس وکالت