محل تبلیغات شما

بررسي ويژگي هاي منحصر بفرد در دستکش يکبار مصرف

 

کيفيت:

اين نوع از دستکش ها با توجه به موارد استفاده با کيفيت‌هاي مختلفي به بازار ارائه شده اند. برخي از آنها از کيفيت بسيار بالا، برخي کيفيت هاي متوسطي را در بر خواهند داشت. بررسي اين دستکش‌ها از نظر کيفيت به طرق زير صورت خواهد پذيرفت. دستکش هاي وينيل، دستکش هاي نيتريل و دستکش هاي لاتکس از جمله دستکش هايي هستند که با توجه به فعاليت مورد نظر، انتخاب و مورد استفاده قرار مي گيرند.

 

محافظت:

از ديگر ويژگي‌هاي يک دستکش يکبار مصرف مي‌توان به محافظ بودن آن، اشاره نمود. اغلب استفاده از دستکش‌ها به منظور ايجاد محافظت و امنيت براي دستها خواهد بود. اين نوع از دستکش ها نيز با متريال هاي اوليه ي مختلف، محافظت متفاوتي را براي دستان شما به همراه خواهند داشت. عمدتا براي کارهاي سخت تر و دشوارتر بايد از دستکش هاي مقاوم تري استفاده نمود. اما براي کارهاي ظريف و با دقت، مي‌توان از دستکش هاي لاتکس، وينيل ، نيتريل و همچنين دستکش هاي معاينه اي و دستکش هاي يکبار مصرف فريزري استفاده نمود.

 

عمدتا دستکش هايي که از لاستيک طبيعي ( مانند دستکش لاتکس)، مواد مصنوعي (دستکش وينيل و نيتريل) و توليد شده اند، محافظت بيشتري نسبت به ديگر دستکش ها در بر خواهند داشت. البته محافظت از دستها با توجه به حساسيت دست ها و ميزان آسيب پذيري آنها صورت مي پذيرد. استفاده از دستکش هاي پودري يا غير پودري، استفاده از دستکش هاي کلري و يا بدون کلر همگي وابسته به ميزان حساسيت افراد، انتخاب خواهند شد.

 

راحتي:

استفاده ي ساده و راحت از دستکش هاي يکبار مصرف نيز يکي از ويژگي هاي ترغيب کننده براي خريد آنها محسوب خواهد شد. موارد استفاده‎‌ي ساده از اين دستکش ها، بسياري از افراد را در فعاليت هاي مختلف وادار به استفاده از آنها خواهد نمود. در تنوع محصولات شاهد توليدات مختلف براي سهولت در استفاده نيز خواهيم بود. براي نمونه در برخي از محصولات، شاهد استفاده از سايزهاي بزرگ در توليد اين دستکش ها هستيم. در نظر گرفتن سايزهاي بزرگ، سهولت استفاده از آنها را براي کليه اقشار مختلف، افزايش خواهد داد.

 

دوام:

از ديگر ويژگي هاي اين محصولات، مي‌توان به دوام فوق العاده و قابل توجه آنها اشاره نمود. اين دستکش ها به نحوي طراحي و توليد شده اند که در موارد خاصي مورد استفاده قرار گرفته و دوام بالايي را در بر خواهند داشت. با در نظر گرفتن اين مزيت، استفاده از اين دستکش ها براي مدت طولاني در برخي از فعاليت ها براي افراد قابل توجه خواهد بود. حساسيت لمسي در کنار دوام بالا از مزيت هاي برجسته در اين محصول به شمار مي روند.

 

قيمت مقرون به صرفه:

از ديگر المان هاي قابل توجه در خريد دستکش هاي يکبار مصرف توجه به قيمت ايده آل و مقرون به صرفه ي اين محصولات خواهد بود. قيمت اين کالاها با در نظر گرفتن متريال بکار برده شده در توليد آنها و همچنين تعداد مناسب در بسته بندي هاي مختلف، تعيين خواهد شد. اين کالاها نسبت به مابقي محصولات موجود در بازارهاي رقابتي، از قيمت مناسب و ايده آلي برخوردار خواهند بود. لازم به ذکر است که دستکش هاي مقاوم تر که از کيفيت و برتري بالاتري برخوردار هستند، به نسبت قيمت بالاتري را نيز در بر خواهند داشت.

 

ويژگي دستکش هاي يکبار مصرف

دستکش يکبار مصرف براي چه مواردي استفاده مي شود؟

دستکش يکبار مصرف لاتکس در صنايع صنعتي و پزشکي يکي از گزينه هاي محبوب است و به طور گسترده اي در کاربردها در پزشکي و دندانپزشکي ، مراقبت از کودکان و مراقبت از سالمندان ، خدمات غذايي و فرآوري مواد غذايي ، سرايداري و بهداشت ، صنايع خودرو و توليد مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

چرا دستکش هاي يکبار مصرف مهم هستند؟

ويژگي دستکش هاي  يکبار مصرف يکي از مهمترين راههاي کنترل عفونتها و در امان ماندن دست از انواع خطرات قرار گرفتن در معرض اقدامات پزشکي ، تميز کردن و خال کوبي است.

 

دستکش طبي براي چه مواردي استفاده مي شود؟

دستکش هاي طبي دستکش هاي يکبار مصرفي هستند که در معاينات و اقدامات پزشکي براي جلوگيري از آلودگي متقابل مراقبان و بيماران استفاده مي شود.

 

مباحث ارائه شده در اين راهنماي خريد

 

1. مشخصات دستکش هاي يکبار مصرف پزشکي

دستکش هاي يکبار مصرف در حرفه پزشکي معمولاً به عنوان دستکش معاينه يا دستکش جراحي دسته بندي مي شوند. کارمندان و مراقبان بهداشتي معمولاً دستکش معاينه مي پوشند تا در صورت تماس مستقيم با بيمار خود را در برابر آلودگي محافظت کنند. دستکش هاي جراحي پيشرفته تري توسط جراحان و پرستاران اتاق عمل استفاده مي شود تا دقت ، حساسيت و اندازه بيشتر را فراهم کند.

 

بسيار مهم است که هم دستکش معاينه و هم دستکش جراحي براي محافظت در برابر بيماري ها و مايعات بدن تخصصي باشند. آنها همچنين بايد در هنگام لمس راحت باشند ، زيرا باعث بي دردسري متخصص و بيمار نمي شوند.

 

 

2. بهترين مواد براي دستکش هاي پزشکي

دستکش هاي معاينه با لاتکس ، وينيل و نيتريل ساخته مي شوند. دستکش لاتکس سالهاست که در مطب هاي پزشکي استاندارد است و مارک ها و سبک هاي مختلف آنها ويژگي هاي مختلفي دارند. به عنوان مثال ، برخي از دستکش هاي لاتکس داراي پودر هستند ، در حالي که برخي ديگر از اين دستکش ها برخوردار نيستند و برخي ديگر ضخيم تر و بلندتر از ديگران هستند.

 

 

3. ايجاد آلرژي در لاتکس

يک باور غلط رايج در مورد آلرژي به لاتکس اين است که اين آلرژي است که شما با آن متولد شده ايد. با اين حال ، متخصصان پزشکي به دليل قرار گرفتن مکرر در معرض دستکش لاتکس ، با گذشت زمان در معرض خطر بسيار بالايي قرار مي گيرند.

 

علائم متداول در اين نوع آلرژي شامل قرمزي و تحريک پوست است. اما در موارد نادر ، مشکلات تنفسي و شوک گزارش شده است. بسياري از مطب هاي پزشکي در حال حرکت به سمت دستکش هاي غير لاتکس هستند تا اين خطر را براي کارکنان بهداشت و درمان کاهش دهند.

 

4. دستکش طبي پودر شده و پودر نشده

متخصصان پزشکي از دستکشهاي مجهز به موتور و بدون پودر در کار خود استفاده مي کنند. دستکش هاي پودري در صنعت رواج پيدا کردند زيرا راحت تر شدن و خاموش شدن آنها باعث روان شدن دست ها مي شود. پودر موجود در دستکش هاي پودر شده معمولاً نشاسته ذرت است که معمولاً باعث تحريک نمي شود.

 

با اين حال ، اگر پودر به بريدگي و زخم هاي پوستي راه پيدا کند ، مي تواند مشکل ساز شود. اين پودر مي تواند از ترميم طبيعي بافت پوست جلوگيري کند ، به همين دليل است که برخي از کارکنان مراقبت هاي بهداشتي هنگام معاينه بيماران خاص ، دستکش هاي بدون پودر را با پوشش داخلي استفاده مي کنند.

 

5. دستکش توصيه شده براي استفاده پزشکي

تصميم در مورد خريد دستکش لاتکس ، وينيل يا نيتريل تا حد زيادي به ميزان محافظت شما بستگي دارد. هر ماده اي در صنعت پزشکي موافقان و مخالفان خود را دارد ، بنابراين توصيه مي کنيم که مقداري از آنها را در کمد لوازم پزشکي خود داشته باشيد. شما فقط هرگز نمي دانيد که بيمار بعدي شما چه کسي خواهد بود و يا در هر روز چه روشي لازم است.

 

ما گزينه هاي بسيار خوبي براي دستکش هاي امتحاني براي هر سه ماده داريم و همچنين دستکش هايي با پودر و بدون آن. همچنين لازم به ذکر است که خريد عمده مي تواند مبلغ قابل توجهي در مطب پزشکي شما صرفه جويي کرده و از آمادگي براي هر کاري اطمينان حاصل کند. با داشتن دستکش مناسب در نزديکي و آماده استفاده ، مراقبت از بيمار با کيفيت بالا هرگز ايمن و راحت نبوده است.


دانا پلاست

سفره هاي يکبار مصرف بيشتر در کجا کاربرد دارند؟

تأثير دستکش يکبار مصرف بر عدم انتقال ويروس کرونا

نحوه تشخيص دستکش يکبار مصرف مرغوب

دستکش ,استفاده ,، ,  ,مي ,پزشکي ,دستکش هاي ,يکبار مصرف ,هاي يکبار ,از دستکش ,دستکش ها

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
News دامپزشک اینترنتی خرید و فروش فلزیاب شرکت خزر nano رز پکیج فروشگاه اینترنتی دانا فایل دانلود رایگان esFicti آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ همچون تبلیغات در گوگل معرفی کالا فروشگاهی