محل تبلیغات شما

دسته بندي مقاومت در دستکش يکبار مصرف

در برخي از فعاليت ها و مشاغل، محافظت از دستها نقش بسزايي در سلامتي افراد خواهد داشت. دستها ميتوانند به عنوان يک عامل مهم در انتقال بسياري از ميکروبها و بيماريها، شناخته شوند. براي تامين سلامتي بدن و دستها، مراقبت از آنها حائز اهميت ميباشد. مراقبت به روشهاي مختلفي امکان پذير خواهد بود. در برخي از مواقع اين مراقبت به صورت شست و شوي مداوم و در برخي از مواقع نيز با استفاده از پوشش مناسب، امکان پذير خواهد بود. استفاده از دستکش هاي يکبار مصرف براي هر شغل و فعاليت به نحوي متفاوت طراحي و برنامه ريزي گشته است. از اين برنامه ريزي و انواع اين دستکش ها مي توان به موارد زير اشاره نمود:

 

  • دستکش لاتکس
  • دستکش نيتريل
  • دستکش وينيل
  • دستکش يکبار مصرف پلاستيکي (فريزري)

مقاومت دستکش يکبار مصرف

بررسي خصوصيات و مقاومت در دستکش نيتريل

يکي از انواع بسيار مقاوم در نمونه هاي دستکش هاي يکبار مصرف ،مقاومت دستکش هاي نيتريل مي باشند. اين نوع از دستکش ها اغلب با توجه به مقاومت آنها براي کادر بهداشتي و درماني پيشنهاد و مورد استفاده قرار خواهند گرفت. جنس PVC اين محصولات، آنها را به يک کالا بي نظير و مقاوم در برابر بسياري از عوامل مبدل نموده است. لازم به ذکر است که اين نوع از دستکش ها از انواع دستکش هاي غير لاتکس شمرده خواهند شد. از خصوصيات اين محصول مي توان به مواردي از جمله

 

  • مقاومت در برابر مواد شيميايي
  • مقاومت بسيار بالا در برابر ويروسها و باکتريها
  • ماندگاري بلند مدت
  • مقاومت در برابر برخي از پارگيها
  • و غيره …

اشاره نمود.

 

اين دستکش ها حساسيت پوست افراد را تا کمترين ميزان کاهش داده است. همچنين انعطاف پذيري در اين نمونه از دستکش ها بسيار قابل توجه خواهد بود. اين محصولات از نرمي، راحتي و چسبندگي ايده آلي برخوردار هستند. از اين جهت گزينه ي مناسبي براي بيشتر فعاليت ها از کادر درماني تا نظافت خواهد بود.

 

آيا مي توانيد دستکش هاي يکبار مصرف را ضد عفوني کنيد؟

مواد شيميايي مانند الکل (ضد عفوني کننده دست) و سفيد کننده مي توانند بر تخلخل دستکش تأثير بگذارند و باعث متخلخل شدن و يا چسبندگي دستکش مي شوند. . CDC ضد عفوني کردن دستکش هاي پزشکي يکبار مصرف را به عنوان روش استاندارد توصيه نمي کند.

 

 

آيا دستکش نيتريل تخريب مي شود؟

بله ، دستکش هاي نيتريل قابل تجزيه زيست هستند! دستکش هاي يکبار مصرف نيتريل در نهايت از بين مي روند. با اين حال ، شکستن دستکش هاي يکبار مصرف لاتکس مدت زمان بيشتري طول مي کشد.

 

دستکش نيتريل از چه چيزي محافظت مي کند؟

دستکش نيتريل در برابر بيشتر مواد شيميايي و عوامل عفوني محافظت مي کند. دستکش لاستيکي از مواد خورنده ملايم محافظت مي کند. دستکش هاي نئوپرن از اکثر حلال ها ، روغن ها و مواد خورنده ملايم محافظت مي کنند.

 

ضدعفوني کننده دست مبتني بر الکل (ABHS)

هنگامي که دستکش ها به طور واضح آلوده نيستند ، ABHS روش ارجح براي پاکسازي دست هاي دستکش در محيط هاي بهداشتي است.

 

کدام دستکش نيتريل يا وينيل بهتر است؟

نيتريل يک ترکيب لاستيکي مصنوعي است که معمولاً به عنوان مقاومت دستکش يکبار مصرف استفاده مي شود. . مقاومت در برابر سوراخ شدن نيتريل بيش از هر ماده دستکش ديگري است. مقاومت شيميايي نيتريل نسبت به دستکش هاي لاتکس يا وينيل نيز بهتر است.

 

آيا مي توانيد از ضد عفوني کننده دست با دستکش استفاده کنيد؟

از دستکشهاي طراحي شده براي کار استفاده کنيد. هميشه قبل از استفاده از دستکش ، دست ها را بشوييد ، خشک و تميز کنيد. ضدعفوني کننده ها مي توانند سوراخ سوراخ ايجاد کنند. به محض اينکه دستکش روي دست شما است از مواد ضدعفوني کننده استفاده نکنيد ، مگر اينکه دستکش براي ضدعفوني شدن طراحي شده باشد.

 

بررسي خصوصيات و مقاومت دستکش يکبار مصرف پلاستيکي

از ديگر انواع دستکش هاي يکبار مصرف مي توان به دستکش هاي پلاستيکي اشاره نمود. همانطور که از نام اين دستکش ها بر مي آيد، آنها از پلاستيک تهيه و توليد شده اند. اين نوع از دستکش ها نسبت به موارد ذکر شده نظير لاتکس و وينيل از مقاومت کمتري برخوردار خواهند بود. همچنين ماندگاري آنها در برابر نمونه هاي ذکر شده  کمتر و همچنين آسيب پذير تر بوده اند. اما يکي از عوامل قابل توجه در اين محصولات، توجه به قيمت مناسب و مقرون به صرفه ي آنها در کنار موارد استفاده ي گسترده از آنها خواهد بود. اين دستکش ها قابل استفاده در بسياري از موارد و مشاغل مي باشند. از جمله موارد استفاده از اين محصولات مي توان به بسته بندي، کادر نظافت، آشپزي، آرايشگري، کادر درماني و … اشاره نمود. اين نوع از محصولات از عمر نسبتا پاييني برخوردار هستند. اما قيمت مناسب، اين محصولات را به يک محصول پرطرفدار مبدل نموده است.

 

چرا دستکش يکبار مصرف اينقدر گران است؟

تقاضاي جهاني دستکش يکبار مصرف با همه گيري COVID-19 که باعث کمبود و افزايش قيمت شد ، سر به فلک کشيد. و افزايش فعلي ويروس کرونا ، تقاضاي دستکش را در سطح بسيار بالايي نگه مي دارد. . کمبود و قيمت بالا در بازار دستکش تا سال 202 با ما همراه خواهد بود

 

چه کسي به دستکش لاتکس نياز دارد؟

دستکش لاتکس از لاتکس لاستيکي طبيعي ساخته مي شود و شناخته شده است که برخي حساسيت ها را ايجاد مي کند ، بنابراين دستکش بدون لاتکس براي کساني که حساسيت يا حساسيت به لاتکس دارند توصيه مي شود. آنها در برابر پارگي يا سوراخ شدن مقاومت مي کنند و به صورت مناسب براي جلوگيري از جدا شدن دستکش هنگام استفاده از آن مناسب هستند.

 

چرا پزشکان از دستکش لاتکس استفاده مي کنند؟

دستکش هاي لاتکس در امکانات پزشکي از اهميت فوق العاده اي برخوردار هستند زيرا از کارمندان نيز محافظت مي کنند! خون ، بلغم ، عرق و ساير مايعات بدن بيماران آلوده ، مراقبت کنندگان را از طريق دستکش لاتکس آلوده نمي کند.


دانا پلاست

سفره هاي يکبار مصرف بيشتر در کجا کاربرد دارند؟

تأثير دستکش يکبار مصرف بر عدم انتقال ويروس کرونا

نحوه تشخيص دستکش يکبار مصرف مرغوب

دستکش ,مي ,ها ,يکبار ,  ,، ,دستکش هاي ,يکبار مصرف ,دستکش ها ,در برابر ,از دستکش ,مقاومت دستکش يکبار ,خورنده ملايم محافظت ,مواد خورنده ملايم

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
انجام پروژ های اندروید دانلودستان فروش تردمیل به صورت آنلاین تخفیف دونی jasminezom99 CaNt www.newhomenewdesign.com کوچه باغ خبرگزاری فارسی قیمت لوازم بلدوزر 85D فروش انواع مبل راحتی