محل تبلیغات شما

کاربرد هاي دستکش يکبار مصرف چيست؟

با توجه به گسترش علم و دانش افراد، امروزه روش‌هاي بسيار زيادي براي مقابله با انواع ويروس‌ها و باکتري‌ها وجود دارد که با روش‌هاي مناسب پيشگيري و درمان، مي‌توان براي از بين بردن آنها اقدام نمود. طبق پژوهش‌هاي صورت گرفته توسط افراد برجسته در بسياري از دانشگاه‌ها، قريب به اتفاق بسياري از ويروس‌ها و باکتري‌ها توسط دست به افراد منتقل و جابجا خواهد شد.

 

امروزه مي دانيم قطعا يکي از راه هاي انتقال ميکروب و بسياري از ويروس‌ها به بدن، دست هاي آلوده خواهد بود. راهکارهاي بسيار زيادي براي پاکسازي دست ها وجود خواهد داشت. استفاده از انواع ضدعفوني کننده‌ها، استفاده از انواع مايعات شست‌وشو براي پاکسازي و از بين بردن ويروس‌ها و همچنين استفاده از انواع دستکش‌ها در جلوگيري از ورود ميکروب ها و ويروس‌ها توسط دست‌ها به درون بدن بسيار قابل توجه خواهد بود. اما در بيشتر مواقع به سبب استفاده‌ي بسيار زياد از مواد شوينده و همچنين مواد ضد عفوني کننده، پوست دست‌ها دچار آسيب خواهند شد. يکي از راهکارهاي ايده‌آل و قابل توجه، استفاده از دستکش‌هاي يکبار مصرف مي‌باشد. اين دستکش‌ها در کنار محافظت از پوست دست‌ها، سلامت بدن را نيز به همراه خواهند داشت

 

 

دستکش يکبار مصرف براي چه مواردي استفاده مي شود؟

دستکش هاي ايمني يکبار مصرف از جمله محصولات ايمني است که بيشتر در صنعت بهداشت استفاده مي شود. اين دستکش ها براي جلوگيري از آلودگي متقابل بيماران و کارکنان پزشکي استفاده مي شوند. هنگام دست زدن به موارد حساس مختلف در محيط پزشکي ، از آنها براي محافظت از دست عمومي نيز استفاده مي شود.

 

مزيت دستکش نيتريل چيست؟

آنها مانع محافظت قوي تري را ايجاد مي کنند و مقاومت شيميايي بيشتري دارند. لاستيک نيتريل نسبت به لاستيک طبيعي در برابر مواد شيميايي ، روغنها و اسيدها مقاومت بيشتري دارد و از مقاومت بالاتري برخوردار است.

 

صنايع غذايي

از ديگر موارد مصرف دستکش‌هاي يکبار مصرف ،مي‌توان به صنايع غذايي اشاره نمود. در قسمت‌هاي مختلف صنايع غذايي استفاده از اين دستکش‌ها بسيار قابل توجه بوده است. قسمت‌هايي از قبيل:

 

بسته‌بندي

خرد کردن

پاک کردن

شست‌وشو

سرخ کردن

جابجايي و حمل و نقل

و …

نيازمند استفاده از دستکش خواهد بود. در صنايع غذايي نيز امکان انتقال برخي از بيماري‌ها بسيار زياد خواهد بود. اغلب برندهاي توليد کننده براي دستيابي به استانداردهاي ويژه، بايد اقدام به رعايت برخي از پروتکل‌هاي بهداشتي نمايند. يکي از قوانين بهداشتي در برندهاي توليدي صنايع غذايي، استفاده ي کارگران از دستکش خواهد بود. همچنين برندهاي توليد کننده‌ي مواد غذايي، واحدهاي بررسي و کنترل کيفيتي را در بر دارند که، آنها نيز وظيفه‌ي استفاده از دستکش را بر عهده خواهند داشت. همچنين در بسياري از رستوران‌ها، تالارها و هتل ها نيز شاهد استفاده ي کليه خدمه از انواع دستکش ها خواهيم بود.

 

صنايع زيبايي و آرايشگري

از ديگر کاربردهاي مختلف دستکش هاي يکبار مصرف مي‌توان به صنايع زيبايي و آرايشگري اشاره نمود. در اين صنعت افرادي که اقدام به استفاده از انواع محصولات آرايشي مي‌نمايند، به سرعت دچار گرفتاري بيماري‌هاي پوستي در دستان خود خواهند شد. براي جلوگيري از بروز اين اتفاقات ناخوشايند، استفاده از اين نوع دستکش‌ها بسيار هوشمندانه و قابل توجه بوده است. اغلب براي رنگ کردن موها، آرايش و پيرايش و … از مواد مختلف آرايشي استفاده مي‌کنند که در بلند مدت اتفاقات ناخوشايندي را براي پوست دستان شما به همراه خواهند داشت. استفاده از انواع اين دستکش‌ها موجب مي‌شود که افراد به راحتي و بدون دغدغه به فعاليت‌هاي خود مشغول شوند. رنگ موها اغلب داراي برخي از مواد تشکيل دهنده هستند که علاوه بر رنگ دهي به دستان آرايشگر، سبب مشکلات پوستي نيز خواهد شد. همچنين براي کراتين کردن موها و يا سشوار کردن موها استفاده از دستکش جهت جلوگيري از سوختگي پوست دست افراد، بسيار هوشمندانه خواهد بود.

 

خانه داري و پرستاري

از ديگر کاربردهاي قابل توجه براي دستکش‌هاي يکبار مصرف، مي توان به موارد استفاده در خانه داري و پرستاري از کودکان و … اشاره نمود. اغلب در بسياري از تميزکاري‌هاي خانگي افراد نيازمند شست‌وشوي مداوم دستها خواهند بود. همين شست‌وشوي مداوم موجب از بين رفتن چربي روي دستها و خشکي و در نهايت برخي از بيماري هاي پوستي خواهد شد. براي جلوگيري از اين موضوع استفاده از دستکش‌ها بسيار قابل توجه بوده است. اين دستکش‌ها به دليل يکبار مصرف بودن، از وقوع هرگونه بيماري، پيشگيري نموده و نقش چشمگيري در حفظ سلامت افراد را در بر خواهند داشت. شست‌وشوي شيشه‌ها،شست‌وشوي لباس‌ها، تميز کردن و نظافت سرويس بهداشتي در منازل، خاکروبي، پاکسازي ظروف و دسته‌بندي و … از جمله فعاليت‌هايي هستند که استفاده از دستکش براي آنها بسيار مهم خواهد بود.

پرستاري از کودکان نيز يکي از وظايف بسيار حساس و قابل توجه بوده است که بايد نهايت دقت را در تميزي و نظافت به کار بست. پوست بدن کودکان و نوزادان بسيار حساس بوده و به راحتي بيماري‌ها را به سمت خود جلب خواهند نمود. براي اينکه بتوانيد از بروز بيماري‌ها در بدن کودک، پيشگيري نماييد، دقت به نظافت بسيار مهم بوده است. اولين و مهمترين گام در پرستاري کودکان، برخورداري از سلامت کامل و تکيه بر اصل تميزي و نظافت مي‌باشد. برخورداري از دستهاي تميز در هنگام تعويض پوشک، تعويض لباس و تغذيه کودک، مهم و ضروري بوده است. از اين جهت بهتر است براي پرستاران کودک، اقدام به تهيه دستکش پلاستيکي نمود.

 

 

بيمارستان ها از چه دستكشي استفاده مي كنند؟

به دليل افزايش ميزان حساسيت به لاتکس در بين متخصصان بهداشت و در کل مردم ، دستکش هاي ساخته شده از مواد غير لاتکس مانند پلي وينيل کلرايد ، لاستيک نيتريل يا نئوپرن به طور گسترده اي مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

چرا از دستکش در بيمارستان ها استفاده مي شود؟

دستکش به تميز نگه داشتن دست کمک مي کند و احتمال ابتلا به ميکروب هايي که باعث بيماري شما مي شوند را کاهش مي دهد. هر زمان که خون ، مايعات بدن ، بافت هاي بدن ، غشاهاي مخاطي يا پوست شکسته را لمس مي کنيد دستکش بپوشيد.

 

آيا بيمارستان ها از دستکش وينيل استفاده مي کنند؟

دستکش هاي پلي وينيل کلرايد (پي وي سي) که بيشتر به عنوان دستکش معاينه وينيل شناخته مي شوند ، گاهي اوقات توسط بيمارستان ها به عنوان گزينه کم هزينه تري براي دستکش معاينه تهيه مي شوند. . بنابراين ، به دليل خطر احتمالي که ممکن است براي بيماران و کارکنان مراقبت هاي بهداشتي ايجاد کند ، نبايد از دستکش وينيل استفاده شود.

 

چه صنايعي از دستکش يکبار مصرف استفاده مي کنند؟

اين دستکش ها عمدتا در صنايع غذايي ، بهداشتي ، درماني و همچنين صنايع شيميايي استفاده مي شوند. علاوه بر اين ، انواع مختلفي ازدستکش هاي يکبار مصرف توليد شده است که شامل نيتريل ، لاستيک طبيعي ، نئوپرن و وينيل است.

 

دستکش هاي آبي براي چه مواردي استفاده مي شوند؟

با دستکش هاي نيتريل ، کدگذاري رنگ ممکن است چيزي شبيه به اين باشد: دستکش هاي بنفش براي استفاده در شيمي درماني ، دستکش هاي سياه يا آبي براي معاينات پزشکي يا ساير روش ها مناسب هستند.


دانا پلاست

سفره هاي يکبار مصرف بيشتر در کجا کاربرد دارند؟

تأثير دستکش يکبار مصرف بر عدم انتقال ويروس کرونا

نحوه تشخيص دستکش يکبار مصرف مرغوب

استفاده ,دستکش ,مي ,، ,  ,بسيار ,استفاده از ,استفاده مي ,از دستکش ,يکبار مصرف ,دستکش هاي ,دستکش وينيل استفاده

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مرکز فروش لوازم یدکی گریدر 661 هر چی بخوای هست خندانده فروشگاه اینترنتی ngwasiro اجناس فوق العاده انجام نماشویی با قیمت مناسب Rob dAVIS شما بیا خرید لاستیک کومهو ارزان